Hello, üdvözlöm önöket ebben az új cikkben, amely különösen érdekes lehet a kempingezés és a túlélés szerelmeseinek.
Mindenki számára fontos, hogy vészhelyzet vagy túlélési helyzet esetén tudja, hogyan lehet tüzet gyújtani az alapvető eszközök, például öngyújtó vagy gyufa nélkül. A tűzgyújtásnak többféle módszere létezik, mindegyiknek megvannak a maga előnyei és hátrányai. Oktatóanyagunknak köszönhetően megismerheted a leghatékonyabb tippeket, amelyekkel öngyújtó vagy gyufa nélkül is tüzet gyújthatsz a természetben.
Ma közösen megnézzük, hogyan gyújthatsz tüzet anélkül, hogy öngyújtó vagy gyufa állna rendelkezésünkre.
A vadonban való túlélés és kempingezés alapjai.
Szóval csomagolj Koh Lantára, és tudd meg, hogyan gyújthatsz tüzet öngyújtó nélkül a tippjeink és trükkjeink segítségével!
Változatos technikák a tűzgyújtáshoz öngyújtó vagy gyufa nélkül
A tűzkő és kovakő módszer
A tűzkő módszer az egyik legrégebbi és legmegbízhatóbb módja a tűzgyújtásnak. Két kő, egy kovakő és egy csiszolókő segítségével szikrákat hoz létre, amelyek meggyújtják a mogyoró, babér, fűzfa vagy akár a tapló leveleit.
Szükséged lesz hozzá néhány felszerelésre:
- egy kovakő (kovakő, kvarc stb.)
- egy csiszolókő (kovakő, markazit, pirit stb.)
- éghető anyagok (fakéreg, ágak, gyújtós, száraz fű stb.)
- Keresd meg a kovakövet és a csiszolókövet. A kovakőnek keménynek kell lennie, és képesnek kell lennie szikrákat keltenie, amikor a köszörűkőhöz ütközik.
- A bal kezében tartsa a kovakövet, a jobb kezében pedig a köszörűkövet.
- A köszörűkövet 90 fokos szögben helyezze a kovakőhöz, és határozott erővel üsse őket egymáshoz.
- A keletkező szikrákat kapja el, és irányítsa őket az éghető anyagokra, hogy létrejöjjön az első parázs.
A kő- és acélkészlet viszonylag olcsó és egyszerű megoldás a gyújtáshoz, ha van egy gallyakból, mohából, kéregből vagy szalmából készült gyújtóaljzata, különösen akkor, ha az aljzatban van egy tálca tűzifa.
A tűz meggyújtása kővel és acéllal három fontos lépésből áll:
Először is szikrát kell gyújtani.
Másodszor, meg kell fogni a szikrát.
Harmadszor, a szikrát lánggá kell változtatni.
Az első két lépés elvégzéséhez fogj egy kis zsákvászondarabot, és helyezd a tűzkő fölé.
Aztán üsd meg a tűzkövet a fémpálcával. Ha megfelelő szögben ütöd meg, azonnal szikrákat kell látnod.
Egyik szikrának a zsákvászonra kell esnie, és egy kis narancssárga izzást kell adnia. Ez a kis izzás elég ahhoz, hogy tüzet gyújtson.
A jutát közel kell vinni a fészekhez vagy az indítócsomaghoz, amikor az izzani kezd, óvatosan tekerjük a jutát a fészek köré, és fújjunk bele.
A fészeknek szinte azonnal füstölnie kell, és lángot kell keltenie. A lángot táplálhatja gyújtóanyaggal, például száraz fűvel, szalmával, fenyőkéreggel vagy gallyakkal, majd a táplált lánggal meggyújthatja a tüzet.
Nagyítóüveges módszer
A nagyítóüveges módszer egy másik hatékony módszer a tűzgyújtásra öngyújtó vagy gyufa nélkül. Ennek lényege, hogy egy nagyító segítségével a napsugarakat az éghető anyagokra fókuszáljuk, így elegendő hőt hozva létre a gyújtáshoz.
Ezhez különböző kiegészítőkre lesz szükségünk:
- egy nagyítóra (zsebnagyító, szemüveglencse stb.)
- éghető dolgokra (kis fa, száraz fű stb.)
- Keresd meg a nagyítót, és helyezd el úgy, hogy a napsugarakat az éghető elemekre fókuszálja.
- Tartsd a nagyítót a helyén, amíg az éghető darabok lángra nem kapnak.
Tüzelőanyagcellás módszer
Az üzemanyagcellás módszer egy modern módszer a tűzgyújtásra öngyújtó vagy gyufa nélkül. Ez
egy olyan módszer, amely vegyi anyagok segítségével termel hőt és energiát az éghető anyagok meggyújtásához.
Ezhez a módszerhez szükséged van:
- egy üzemanyagcellára (példa: eszbit, hexamin stb.)
- éghető darabokra (apró fa, száraz fű stb.)
- Tegye az üzemanyagcellát az éghető anyagok tetejére.
- Az üzemanyagcellát a gyártó utasításait követve gyújtsa meg.
- A keletkező hőt és energiát használja fel az éghető anyagok meggyújtására.
A telefon akkumulátorát
Itt a telefon akkumulátorát használjuk hagyományos üzemanyagcellaként. Ehhez a módszerhez bizonyos elemek szükségesek a folyamat sikeréhez.
Ezekhez szükségünk van a következőkre:
- egy telefonakkumulátor
- egy alumíniumfólia
- éghető anyagok, például gally, madzag, levél vagy újságpapír
Hasonlóan a 9v-os elemmel és annak csatlakozóinak használatával végzett technikához. Vegye ki az akkumulátort a készülékéből. Áss elő egy darab alufóliát, amelyet rágógumidobozban, csokoládéban vagy akár édességben találsz. Tépje le a fóliát úgy, hogy a végeit rajta hagyja. Miután ezt megtette, csatlakoztassa az egyik végét az akkumulátor pozitív, a másik végét pedig az akkumulátor negatív pólusához. Néhány perc múlva máris tüzet gyújtasz.
Dobozos módszer
Ezzel a módszerrel:
- egy doboz
- éghető anyagok (gomba, száraz fű stb.)
- Polírozd le a doboz alját egy enyhén csiszolóanyaggal, például fogkrémmel, hamu és víz keverékével vagy csokoládéporral.
- Dobj rá egy darab taplógombát vagy elszenesedett pamutot. Biztosítson egy kis taplót is, hogy a kapott parazsat elhelyezhesse.
- Tegye a kanna aljának homorú részét a napsugarak alá.
- irányítsa a sugarat a tapló felé, amíg az füstölni nem kezd és elegendő parazsat nem képez.
- Tegye a parazsat a taplóba, és fújja meg, hogy legyezzen és lángot kapjon.
Fúró a kézben
A száraz fából készült fészek előkészítése. Fogj egy fadarabot, amelyet a kézifúród alapjául használhatsz. Ez lesz a tűzfúródeszkád. Ezt a fadeszkát fogod átfúrni, hogy súrlódás keletkezzen.
Egy kés vagy valamilyen hegy segítségével készíts egy kis V alakú bevágást a tűztáblád közepén. Győződj meg róla, hogy a bevágásod elég nagy ahhoz, hogy a pálcád elférjen benne. Helyezzen a bevágás alá kis kéregdarabokat. Ezek a kis darabok fogják fel a parazsat, amely a bot és a tűzrakó deszka közötti súrlódásból keletkezik.
Aztán fogjon egy 1 cm átmérőjű hosszú botot, és dugja be a bevágásba. Tartsa a botot a két lapos tenyere között, és forgassa azt az állvány rovátkájában, miközben a kezeit előre-hátra dörzsölgeti. Az
érintkezés hatására füst keletkezik, és a súrlódásnak köszönhetően parázs kezd kialakulni a tűztáblán.
Ezt a parazsat helyezze át egy kis darab kéregre, majd helyezze a kéregdarabot a gyújtósfészekbe, és fújjon rá enyhén, hogy a parázs fellángoljon, és lángot hozzon létre. Ezután adjon hozzá nagyobb fát, például egy fatörzset, hogy teljesen meggyulladjon.
Reggel szembeni túlélési technikák
A gyufája nedves, és nem fog működni. Van öngyújtód, de az öngyújtód nedves. Az eső átáztatta a körülötted lévő erdőt is, így alig maradt száraz fa. Itt ragadtál? Nem, ha leleményes vagy, még mindig tudsz tüzet rakni.
Először keress száraz fát. A
nyírfa vagy a cédrus kérge jól működik ebben az esetben, de több réteg kérget kell lehámoznod, hogy eljuss a száraz kéreghez.
A száraz fa megtalálásához keress egy egyenesen álló, halott fát. Az
erdő talaján fekvő halott fával ellentétben az álló halott fa általában száraz belül.
Egy kés és annak pengéje segítségével távolítsa el a fa nedves, korhadt külső részét, hogy hozzáférjen a száraz fához a belsejében. Ez a fa metszőfaként használható.
A tűz meggyújtásakor a forgácsot és a nedves növényzetet is felhasználhatja, mivel a tűz hője elég erős ahhoz, hogy a közelben elhelyezett nedves fát megszárítsa.
Nem rendelkezik maximális kitartással? Ne félj, van bőven elégségesünk az ellenséges külvilággal szembenéző férfiak és nők számára! Nyugodt szívvel indulhatsz el a kalandodra, mert nálunk van ez a csodálatos katonai sapka. Szélálló és ideális a magas páratartalomhoz.
Fontos megjegyezni, hogy ezek a módszerek gyakorlást és gyakorlást igényelhetnek, ha több emberrel együtt vagy magányos menedékhelyen kempingezünk.
Összefoglalva, többféle módon lehet tüzet gyújtó vagy gyufa nélkül gyújtani, mindegyiknek megvannak a maga előnyei és hátrányai. A leghatékonyabb technikák a kovakő, a nagyító, a tüzelőanyag-cella és a kannás technika is. Fontos, hogy rendelkezzünk a megfelelő éghető anyagokkal, és megfelelően rendezzük el őket, hogy maximalizáljuk az esélyét annak, hogy Koh Lantához hasonlóan tüzet gyújtsunk.
Köszönjük, hogy elolvastad és odafigyeltél, ha tetszett ez a cikk, ajánljuk, hogy vess egy pillantást a Az öngyújtó haszna.
.