Hogyan lehet a sört öngyújtóval lefejteni?

Hello mindenkinek, üdvözlök mindenkit egy új blogbejegyzésben, amely egy olyan problémával fog foglalkozni, amivel biztosan mindannyian szembesültünk már legalább egy buliban…

Megnézzük együtt, hogy milyen technikák a legjobbak ahhoz, hogy egy sört öngyújtóval tudjunk kibontani! Ki ne találta volna már magát lógó karral, mert a barátjánál nem volt sörnyitó?

Szóval készítsd elő a legjobb öngyújtódat és a legjobb üveg sörödet, megtanítjuk, hogyan lehet könnyedén kibontani egy sört!

1 – Felkészülés

Azt hiszem, ez a helyzet már jó néhányunkkal előfordult. Egy kis estén a barátokkal, egy jó étel és ital mellett eljön a beszélgetés ideje. A sör talán az az ital, ami a leginkább összehozza az embereket.

Sörös baráti est

Függetlenül attól, hogy egy kis aperitifről, egy fociestről vagy egy osztálytalálkozóról van szó, a sörösüveg gyakran jelen van. De ha nincs sörnyitó, hogyan élvezhetjük ezt a hűtött italt?

Először is, vegyük a palackot a nem domináns kezünkbe, szorítsuk össze, és helyezzük a hüvelyk- és mutatóujjunkat a kupak közelébe. Éppen annyi helyet kell hagynod a kupak és a két ujjad között, hogy az öngyújtódat oda tudd helyezni.

Beer Hand

Ha ez megtörtént, meg kell értened, hogyan fog ezután történni.

Minél közelebb van az ujjad a kupakhoz, annál könnyebb lesz. Így persze könnyebb nekem mondani, mint csinálni, elismerem.  

Az ujjad lesz a forgáspont, ami segít az öngyújtónak kipukkasztani a kapszulát. Most, hogy az előkészítési fázis (remélem) befejeződött, rátérhetünk a mozdulat többi részére, hogy még könnyebbé tegyük a kibontást.

2 – A mozdulat

Szóval, hogy en elsajátítottad az előkészítést, minden lámpa zöld, hogy aztán elkezdődjön a mozdulat, amely kipukkasztja a kapszulát, és lehetővé teszi, hogy nyugodtan megidd a kis italodat.

Az ujjaiddal helyezd a korábban vízszintesen elhelyezett öngyújtó alját a kapszula rovátkolt szélei alá. Az öngyújtó egyik végének a mutatóujjadon kell nyugodnia, és ugyanennek az öngyújtónak merőlegesen kell állnia a palackra.

Beer Lighter

Nyomd meg erősen az öngyújtó fémrészét, mivel minden azon is múlik, hogy jól meg tudod-e fogni azt a részt, ahol a kő, a gomb, a lángkimenet stb. található.
Tehát ügyeljünk arra, hogy szilárd, stabil fogásunk legyen.

A nem domináns kezünkkel, azzal, amelyik a nyakát szilárdan tartja, emeljük meg kissé, hogy a kezünk majdnem a kupak egyik szélén legyen, ez egyfajta karként fog működni, így a kupak könnyebben leugrik.

3 – Végrehajtás 

Amikor mindezeket a beállításokat elvégezted, már csak egy éles ütést kell adnod az öngyújtó fémrészéből kiindulva, amelyik az erős, domináns kezedben van.

Briquet Décapsuleur

A mozdulatnak gyorsnak, de határozottnak kell lennie, hogy a kezed által generált erő felpattintsa a kupakot. A
valóságban ugyanazt a rendszert, ugyanazt a mozdulatot fogod használni, mint a palacknyitóknál, csakhogy ezt egy öngyújtóval fogod végezni.

Beer Lighter Bottle Opener

Nincs öngyújtód? De ne aggódj, mi gondoskodunk rólad! A linkre kattintva megtalálod öngyújtók gyönyörű gyűjteményünket!

Köszönjük szépen a figyelmedet, reméljük, hogy megtanulhattad velünk, hogyan kell kinyitni a sörösüveget, méghozzá stílusosan!

Ha tetszett ez a cikk, bátran vessetek egy pillantást a nemrég megjelent L’Utilité Du Briquet blogunkra.

Még nemrégen megjelent cikkünkre is.

Leave a Reply

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük